Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2020
GTR Ultra Trail 50 31/10
GTR Ultra Trail 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 14/9 2019

Klasser
K35 (2)
K40 (4)
K45 (7)
K50 (4)
K55 (5)
K60 (0)
K65 (2)
K70 (0)
K75 (1)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (1)
Kvinnor seniorer (2)
M35 (8)
M40 (12)
M45 (12)
M50 (18)
M55 (8)
M60 (3)
M65 (6)
M70 (3)
M75 (3)
M80 (0)
Motionsklass (112)
Män juniorer (1)
Män seniorer (11)
Tävlingsklass kvinnor (28)
Tävlingsklass män (86)

Samlad resultatlista (226)


Startlista (Antal anmälda: 226)
NORASJöN RUNT 14/9 2019 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Per Arvidsson -86 IF Start Män seniorer
2 Michel Oesten -74 IFK Nora M45
3 Niall O'Hanlon -69 IK Akele M50
4 Robert Larsson -86 Örebro AIK Sen
5 Ulf Carlson -67 IFK Nora M50
6 Martin Nilsson -84 IFK Nora M35
7 Pehr Emanuelsson -69 IFK Nora M50
8 Jonas Färnstrand -73 Örebro AIK M45
9 Robin Larsson -87 Sisu Forshaga Män seniorer
10 Peter Nilsson -92 Hässelby SK Män seniorer
11 Marcin Szaniawa -79 OstroBiec M40
12 Mikael Bergqvist -76 Svillinge IF M40
13 Peter Sparrow -68 Örebro AIK M50
14 Tomas Pinni -62 IFK Nora M55
15 Fredrik Skogman -82 Karlskoga LCK M35
16 Johan Wass -80 Östansjö SK M35
17 Fredrik Sandberg -67 IFK Nora M50
18 Mats Ericsson -69 IFK Nora M50
19 Lars Lanneborn -67 Örebro AIK M50
20 Göte Pettersson -57 Örebro AIK M60
21 Rickard Wirén -78 Örebro AIK M40
22 Daniel Berggren -85 Räddningstjänstens IF M35
23 Jesper Zakrisson -80 Örebro AIK M35
24 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK M50
25 Staffan Häggeborn -52 Västerås LK M65
26 Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK M60
27 Anders Karlsson -81 Svillinge IF M35
28 Lars-Erik Almberg -69 Glanshammars IF M50
29 Anders Edlund -64 Östansjö SK M55
30 Eric Malm -49 IFK Nora M70
31 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF M75
32 Bo Persson -48 Almby IK M70
33 Carl Johan Thysell -68 Storådalens SK M50
34 Björn Göthlin -68 Östansjö SK M50
35 Magnus Otterhed -68 Örebro AIK M50
36 Sture Bodare -54 Glanshammars IF M75
37 Jonas Janegren -79 IF Start M40
38 Johan Ingjald -87 IF Start Män seniorer
39 Mikael Hansson -63 IF Start M55
40 Elias Zika -81 IF Start M35
41 Daniel Eriksson -89 IF Start Män seniorer
42 Mattias Gustafsson -74 IF Start M45
43 Lars Karlsson -64 Östansjö SK M55
44 Göran Rasberg -53 Örebro AIK M65
45 Johan Svanholm -76 Örebro AIK M40
46 Rodney Hundermark -69 IFK Nora M50
47 Niclas Westholm -72 Örebro AIK M45
48 Åke Mossberg -50 IFK Nora M65
49 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK M50
50 Erik Andersson -78 Storådalens SK M40
51 Mikael Sandberg -75 Örebro AIK M40
52 Mikael Persson -67 IFK Nora M50
53 Peter Grönlund -60 IFK Nora M55
54 Rickard Bäck -77 Åsbro GoIF M40
55 Arne Evertsson -41 Storådalens SK M75
56 Andrew Lowry -79 Örebro AIK M40
57 Edmund Kurt -73 Örebro AIK M45
58 Pär Englund -77 Wedevågs IF M40
59 Björn Evertsson -87 Storådalens SK Män seniorer
60 Peter Ström -70 Kumla SF M45
61 Kevin Henriksson -97 Garphyttans IF Män juniorer
62 Otto Lagström -57 IFK Sala M60
63 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF M45
64 Andreas Jonsson -90 Östansjö SK Män seniorer
65 Per Börjesson -54 Östansjö SK M65
66 Joacim Nilsson -73 IFK Nora M45
67 Magnus Thorstensson -69 Vreta SoMK M50
68 Stig Jonsson -62 Laxå OK M55
69 Mattias Folkesson -72 Örebro AIK M45
70 Olof Olofsson -53 Hagaby GoIF M65
71 Tomas Börjel -61 Hjulsjö LK M55
72 Johan Gunnarsson -72 Glanshammars IF M45
73 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF M65
74 Anders Olausson -69 Ludvika FFI M50
75 Jesper Damström -70 Örebro AIK M45
76 Per Eklöf -81 IFK Nora M35
77 Markus Liljenroth -79 Örebro AIK M40
78 Anders Jansson -47 Storådalens SK M70
79 Jonas Svensson -78 Örebro AIK M40
80 Oskar Larsson -90 Örebro AIK Män seniorer
81 Torbjörn Holmqvist -69 Örebro AIK M50
82 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK M45
83 Stefan Gustafsson -86 Örebro AIK Män seniorer
84 Joakim Tillman -63 Örebro AIK M55
85 Martin Duberg -85 Örebro AIK Män seniorer
86 Edvin Larsson -95 Örebro AIK Män seniorer
201 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF K55
202 Ulrika Lindgren -76 IFK Nora K40
203 Emelie Lindgren -02 IFK Nora Kvinnor juniorer
204 Karin Karlsson -76 Örebro AIK K40
205 Carin Calleberg -70 Örebro AIK K45
206 Sandra Almer Carlsson -81 IFK Nora K35
207 Sofia Oskarsson -83 IFK Nora K35
208 Carina Wahlström -61 Östansjö SK K55
209 Therese Persson -73 Örebro AIK K45
210 Leila Toivonen -61 Storådalens SK K55
211 Kerstin Liljerås -67 Östansjö Sk K50
212 Jennie Grahn -76 Karlskoga friidrott K40
213 Ljiljana Persson -53 Almby IK K65
214 Tina Forsberg -66 Storådalens SK K50
215 Carina Yngström -64 Storådalens SK K55
216 Petra Hanaeus -72 IF Start K45
217 RoseMarie Enmalm -54 IF Start K65
218 Pansy Ståhl -72 IF Start K45
219 Annica Sjölund -67 IF Start K50
220 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK K75
221 Maria Engström -62 IF Start K55
222 Lindha Lönnström -74 IFK Nora K45
223 Filippa Folkjern -76 Dalaportens OL K40
224 Malin Sjödin -72 Östansjö SK K45
225 Charlotta Nilsson -65 IFK Nora K50
226 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK Kvinnor seniorer
227 Sara Jakobsson -87 Örebro AIK Kvinnor seniorer
228 Mikaela Kemppi -73 Örebro AIK K45
301 Niklas Hasselwander -79 Närkes Kil Motionsklass
302 Per-Johan Lindberg -54 IFK Nora Motionsklass
303 Erik Åkerlund -77 Huddinge Motionsklass
304 Emil Lager -85 Löa Motionsklass
305 Carl Åkerlund -80 Göteborg Motionsklass
306 Adam Hjerpe -87 Stockholm Motionsklass
307 Dzenan Plivac -77 Sörkastet Sportklubb Kristinehamn Motionsklass
308 Sofie Evertson -84 Karlskoga Motionsklass
309 Chelsea Lööw -79 Karlskoga Motionsklass
310 Juhani Järlinge -61 Lindesberg Motionsklass
311 Per-Erik Karlfeldt -51 IFK Nora Motionsklass
312 Dieter Hilpmann -52 Järnboås Motionsklass
313 Jan Karlsson -63 Karlskoga Motionsklass
314 Christer Eskilsson -71 Nocout, Linköping Motionsklass
315 Henrik Grankvist -90 Väsby SS Triathlon Motionsklass
316 Tove Landrin -85 Västerås Motionsklass
317 Peter Andersson -69 Nora Motionsklass
318 Torbjörn Karlsson -74 Degerfors Motionsklass
319 Malin Ryden -89 Lindesberg Motionsklass
320 Niklas Ryden -92 Lindesberg Motionsklass
321 Björn Engqvist -81 Örebro Motionsklass
322 Cornelia Helsingius -93 Örebro Motionsklass
323 Johan Nordfeldt -82 Lindesberg Motionsklass
324 Per Landahl -85 SPIF Triathlon Motionsklass
325 Henrik Gustafsson -87 Örebro Motionsklass
326 Nichlaes Eriksson -84 Axa Sports Club / Nora Motionsklass
327 Sören Spjuth -61 Aspa IK Motionsklass
328 Per Malm -84 Mikkeller Running Club Motionsklass
329 Jimmy Jonsson -83 Fjugesta Motionsklass
330 Bengt Johansson -61 Kumla Motionsklass
331 Ronnie Hansson -78 Nora Motionsklass
332 Stina Engelheart -76 Lindesberg Motionsklass
333 Niklas Hagberg -77 Uppsala Motionsklass
334 Lena Kadesjö -76 Nora Motionsklass
335 Petra Hallin -68 Hallsberg Motionsklass
336 Raimo Heikkinen -66 Hallsberg Motionsklass
337 Mats Brunnberg -61 Vreta SoMK Motionsklass
338 Mikael Brunnberg -90 Ssideline City Motionsklass
339 Magnus Lundh -71 Örebro Motionsklass
340 Maria Lobell -71 Karlskoga Motionsklass
341 Jonas Granemar -79 Örebro Motionsklass
342 Jonny Nilsson -54 Nora Motionsklass
343 Therese Bratting -74 Degerfors Motionsklass
344 Joakim Grenehed -66 Örebro Motionsklass
345 Rebecca Grenehed -93 Norrköping Motionsklass
346 Liza Cedergren -96 Järnboås Motionsklass
347 Johan Cedergren -61 Järnboås Motionsklass
348 Torben Pihl -73 Göteborg Motionsklass
349 Richard Dahlgren -84 Örebro Motionsklass
350 Martin Kristoferson -70 Finspång Motionsklass
351 Klas Rosell -74 Nora Motionsklass
352 Eva Gillsell -59 Nora Motionsklass
353 Tim Nylander -82 Bohus Motionsklass
354 Niclas Nyberg -82 Lindesberg Motionsklass
355 Magnus Wikström -66 Nora Motionsklass
356 Fredrik Jonsson -76 Örebro Motionsklass
357 Rikard Vestberg -83 Årsta Motionsklass
358 Martin Wallin -73 CK Kultur Motionsklass
359 Mikael Nilsson -80 Nora Motionsklass
360 Anders Höök -67 Örebro Motionsklass
361 Thomas Thyresgård -69 Örebro Motionsklass
362 Erik Dahlberg -97 Nora Motionsklass
363 Emma Kallin -85 Garphyttans IF Motionsklass
364 Niklas Rönning -77 Nora Motionsklass
365 Erik Skjöldebrand -73 Örebro Motionsklass
366 Jimmy Karlsson -80 Kristinehamn Motionsklass
367 Caroline Alm -80 Kristinehamn Motionsklass
368 Rikard Björling -62 Motala Motionsklass
369 Tomas Wall -61 Bocksboda löparklubb Motionsklass
370 Glenn Fredin -63 Borlänge Motionsklass
371 Jakob Fransson -97 OK Milan Motionsklass
372 Jan Jorsäter -71 Örebro Motionsklass
373 Robert Haglund -71 Örebro Motionsklass
374 Anton Sönnerstam -83 Karlskoga Motionsklass
375 Sara Melin -78 Karlskoga Motionsklass
376 Åsa Book -72 Karlskoga Motionsklass
377 Sofie Karlsson -84 Kopparberg Motionsklass
378 Maria Johannesdal -82 Vintrosa Motionsklass
379 Daniel Johannesdal -78 Vintrosa Motionsklass
380 Nicklas Gryth -73 Born Motionsklass
381 Patrik Jansson -92 Örebro Motionsklass
382 Gabriel Hirsch -80 Älvsjö Motionsklass
383 Marcus Pettersson -88 Nora Motionsklass
384 Tobias Celander -92 Nora Motionsklass
385 Michael Hofseth -69 Nora Motionsklass
386 Håkan Boman -65 Nora Motionsklass
387 Ivar Kleber -52 Nora Motionsklass
388 Åsa Lindström -70 IFK Nora Motionsklass
389 Johan Lundqvist -64 Sundhetsbolaget Motionsklass
390 Jörgen Bengtsson -76 IK Fyris Uppsala Motionsklass
391 Karin Petersson -71 Stockholm Motionsklass
392 Greger Kammerland -68 Nora Motionsklass
393 Christer Larsson -65 Åkersberga Motionsklass
394 Andreas Forslund -74 Nora Motionsklass
395 Ola Sjöstedt -66 Nora Motionsklass
396 Sajan Varghese -83 Örebro Motionsklass
397 Fredrik Karlsson -78 Örebro Motionsklass
398 Rickard Jorstig -78 Puderpundarna Örebro Motionsklass
399 Mikael Jorstig -74 Puderpundarna Örebro Motionsklass
400 Sebastian Andersson -91 Täby Motionsklass
401 Per Melin -67 Karlskoga Motionsklass
402 Soile Ohvo -72 Karlskoga Motionsklass
403 Stefan Andersson -73 Källbottens IK Motionsklass
404 Lars Holmström -69 IKW Köping Motionsklass
405 Ulf Björklund -67 Västerås LK Motionsklass
406 Jonas Olsson -75 Danfo Runners Motionsklass
407 Johan Fredrik Söderlöf -74 Löa SK Motionsklass
408 Staffan Östlund -82 Örebro Motionsklass
409 Lene Marthinussen -82 Örebro Motionsklass
410 Tobias Eriksson -83 Örebro Motionsklass
411 Anna Hansson -70 Lund Motionsklass
412 Per Åkesson -62 Lund Motionsklass


Antal anmälda: 226