Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 8/9 2018

Klasser
K35 (1)
K40 (5)
K45 (3)
K50 (3)
K55 (3)
K60 (2)
K65 (0)
K70 (0)
K75 (1)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (2)
M35 (10)
M40 (11)
M45 (16)
M50 (6)
M55 (2)
M60 (1)
M65 (6)
M70 (3)
M75 (2)
M80 (1)
Motionsklass (118)
Män juniorer (1)
Män seniorer (10)
Tävlingsklass kvinnor (20)
Tävlingsklass män (70)

Samlad resultatlista (208)


Startlista (Antal anmälda: 208)
NORASJöN RUNT 8/9 2018 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Per Eklöf -81 IFK Nora M35
2 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK M45
3 Thommy Dicander -67 Qwarnsveden Triathlon M50
4 Mattias Larsson -72 Östansjö SK M45
5 Nial O´Hanlon -69 IK Akele M45
6 Jonas Färnstrand -73 Örebro AIK M45
7 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK M45
8 Anders Källman -37 Östansjö SK M80
9 Rodney Hundermark -69 IFK Nora M45
10 Mikael Persson -67 IFK Nora M50
11 Michel Oesten -74 IFK Nora M40
12 Thomas Johansson -53 Örebro AIK M65
13 Ove Engman -39 Elvans IF M75
14 Mattias Sevesson -73 Östansjö SK M45
15 Daniel Nilsson -84 IFK Nora Män seniorer
16 Lars-Åke Kvist -74 Örebro AIK M40
17 Joacim Nilsson -73 IFK Nora M45
18 Mattias Nätterlund -86 Örebro AIK Män seniorer
19 Johan Svanholm -76 Örebro AIK M40
20 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF M70
21 Andreas Österlund -71 Örebro AIK M45
22 Robert Vestman -82 Östansjö SK M35
23 Magnus Otterhed -68 Örebro AIK M50
24 Björn Evertsson -87 Storådalens SK Män seniorer
25 Anders Edlund -64 Östansjö SK M40
26 Dan Bäck -75 Kumla Skidförening M40
27 Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst M35
28 Johan Ingjald -87 IF Start Män seniorer
29 Eric Malm -49 IFK Nora M65
30 Jonas Janegren -79 IF Start M35
31 Per Arvidsson -86 IF Start Män seniorer
32 Nils Rutqvist -69 IFK Nora M45
33 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK M65
34 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK M55
35 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK K75
36 Peter Nilsson -92 Hässelby SK Män seniorer
37 Jacob Halvarsson -88 Karlslunds IF Män seniorer
38 Niklas Källenback -68 Glanshammars IF M50
39 Rickard Bäck -77 Åsbro GoIF M40
40 Per Norlin -77 Latorp Motion
41 K-G Agartsson -47 Östansjö SK M70
42 Edmund Kurt -73 Örebro AIK M45
43 Lars Karlsson -64 Östansjö SK M50
44 Per Börjesson -54 Östansjö SK M60
45 Thomas Chaillou -85 KFUM Örebro friidrott Män seniorer
46 Göran Rasberg -53 Örebro AIK M65
47 Åke Mossberg -50 IFK Nora M65
48 Peter Welander -75 Örebro AIK M40
49 Sören Forsberg -63 Örebro AIK M55
50 Fredrik Johnsson -77 Örebro AIK M40
51 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF M65
52 Patrik Nilvér -83 LK Gränslöst M35
53 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF M45
54 Arne Evertsson -41 Storådalens SK M75
55 Erik Andersson -78 Storådalens SK M40
56 Eric Segelberg -84 LK Gränslöst Män seniorer
57 Anders Eklöv -82 Örebro AIK M35
58 Anders Karlsson -81 Svillinge IF M35
59 Andreas Ingberg -82 Örebro AIK M35
60 Jasin Nawrozi -98 Kristinehamn Multisport Sen
61 Ulf Lekeborn -74 Storådalens SK M40
62 Tommy Theoren -72 IF Start M45
63 Anders Jansson -47 Storådalens SK M70
64 Gustaf Sjösvärd -90 Hemlingby LK Män seniorer
65 Fredrik Skogman -82 Karlskoga LCK M35
66 Stanley Wong -69 Örebro AIK M45
67 Fredrik Holm -73 Örebro AIK M45
68 Fredrik Rådström -83 Hällefors LK M35
69 Tord Wiksten -71 KFUM Örebro friidrott M45
70 Pär Englund -77 Wedevågs IF M40
71 Mohamed Ibrahim Hassan -00 IFK Nora Män juniorer
201 Frida Nilsson -85 Örebro AIK Kvinnor seniorer
202 Yvonne Brandberg -59 Uppsala löparklubb K55
203 Lotta Frenander -61 Uppsala löparklubb K55
204 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK K35
205 Jenny Kidler -68 IFK Nora K50
206 Monica Sjans -58 Qwarnsveden Triathlon K60
207 Tina Forsberg -66 Storådalens SK K50
208 Anna Edman -78 Hällefors LK K40
209 Rose Marie Enmalm -54 IF Start K60
210 Susanna Hellsten -71 IF Start K45
211 Maria Engström -62 IF Start K55
212 Anna Pettersson -70 IF Start K45
213 Maria Eriksson -76 IF Start K40
214 Anna-Karin Frih -75 Örebro AIK K40
215 Ulrika Lindgren -76 IFK Nora K40
216 Charlotta Nilsson -65 IFK Nora K50
217 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK Kvinnor seniorer
218 Therese Persson -73 Örebro AIK K45
219 Antje Wiksten -75 KFUM Örebro friidrott K40
301 Ida Randwiir -84 Karlstad Motion
302 Susanne Olofson -69 Skattkärr Motion
303 Lisa Jensen -84 Örebro Motion
304 Emma hjulström -87 Örebro Motion
305 Jakob Idril -00 Nora Motion
306 Sandra Almer Carlson -81 Nora Motion
307 Niklas Hasselwander -79 Närkes Kil Motion
308 Shane Harrington -85 Hallsberg Motion
309 Anna-Lotta Eriksson -70 Köping Motion
310 Pernilla Svenson -73 Nora Motion
311 Björn Engqvist -81 Örebro Motion
312 Mikael Eriksson -65 Örebro Motion
313 Hans Hedvall -78 Lindesberg Motion
314 Tomas Wall -61 Bocksboda Löparklubb Motion
315 Dzenan Plivac -77 Kristinehamn Motion
316 Carl Olofson -68 Skattkärr Motion
317 Edvin Pöhner -93 Örebro Motion
318 Stefan Sager -77 Karlskoga Motion
319 Marcus Davidsson -83 Norra Husby Motion
320 Jonas Levin -79 Örebro Motion
321 Steven Linton -52 Fingerboda Motion
322 Magnus Malmstedt -82 Fingerboda Motion
323 Erik Löfmarck -74 Nora Motion
324 Lars Adolfsson -74 Kopparberg Motion
325 Jan Funcke -76 Kungsörs SK Motion
326 Jonny Elofsson -83 Örebro Motion
327 Veronica Bengtsson -78 Örebro Motion
328 Stefan Hidström -78 Örebro Motion
329 Roger Germer Hidström -65 Sollentuna Motion
330 Maria Johannesdal -82 Vintrosa Motion
331 Thomas Wadefjord -66 Fruktkakan Motion
332 Samuel Wulgué -72 Hovsta Motion
333 Joakim Björk -67 Karlstad Motion
334 Thomas Larsson -60 Kristinehamns OK Motion
335 Mikael Bergqvist -76 IK Granit Motion
336 Djoni Ljajic -80 Järnboås Motion
337 Ulf Sjögren -67 Lindesberg Motion
338 Per-Erik Karlfeldt -51 IFK Nora Motion
339 Viveca Galante -79 Vallentuna Motion
340 Mattias Galante -70 Vallentuna Motion
341 Ronnie Hansson -78 Nora Motion
342 Jörgen Andersson -71 Cowabunga Runners Motion
343 Ulrica Evertsson -70 Glanshammar Motion
344 Markus Kihlgren -78 Lindesberg Motion
345 Johan Olsson -86 Örebro Motion
346 Nicklas Gryth -73 Born Motion
347 Matias Dahlin -83 Storådalens SK Motion
348 Per-Johan Lindberg -54 Lonesome runners Nora Motion
349 Benny Frost -65 Östansjö SK M50
350 Magnus Wikström -66 Nora Motion
351 Jonas Granemar -79 Örebro Motion
352 Sajan Varghese -83 Örebro Motion
353 Annelie Skistad -66 Karlstad Motion
354 Jonny Nilsson -54 Nora Motion
355 Dieter Hilpmann -52 Järnboås Motion
356 Eva Lindberg -52 IFK Nora Motion
357 Per Anders Ekman -62 Lilla Mon Motion
358 Göran Hult -58 Saltsjö-Boo Motion
359 Jakob Eriksson -97 Lindesberg Motion
360 Tjodolf Sommestad -76 Lindesberg Motion
361 Klas Persson -80 Örebro Motion
362 Klas Rosell -74 Nora Motion
363 Erik Skjöldebrand -73 Örebro Motion
364 Jonas Svensson -78 Örebro Motion
365 Rikard Vilhelmsson -92 Storå Motion
366 Hannes Börjel -00 Nora Motion
367 Maria Lobell -71 Karlskoga Motion
368 Kari Sjöholm -62 Axa Sportsclub / Norsborg Motion
369 Daniel Björkbacka -76 Running Pirates Motion
370 Mira Norkola -76 Norberg Motion
371 Lindha Lönnström -74 Kullens Company Nora Motion
372 Andreas Björk -76 Kumla Motion
373 Tim Nylander -82 Bohus Motion
374 Miranda Skistad -99 Karlstad Motion
375 Jan Jorsäter -71 Örebro Motion
376 Fredrik Sandberg -67 IFK Nora Motion
377 Jan Karlsson -63 Karlskoga Motion
378 Niklas Rönning -77 Nora Motion
379 Lars-Erik Smedberg -84 Ludvika Motion
380 Anders Haglund -74 OK Milan Motion
381 Christer Larsson -65 Stockholm Motion
382 Jennie Halvarsson -92 SkiStar Motion
383 Edvin Löthgren -97 Nora Motion
384 Ola Sjöstedt -66 Nora Motion
385 Annika Nilsson -65 Nora Motion
386 Staffan Östlund -82 Örebro Motion
387 Sara Melin -78 Karlskoga Motion
388 Magnus Thorstensson -69 Vreta SoMK Motion
389 Leonard Pohl -97 Nora Motion
390 Konrad Pohl -92 Nora Motion
391 Mats Andersson -67 Örebro Motion
392 Tomas Lönnqvist -84 Fagersta Motion
393 Magnus Larsson -72 Eskilstuna Motion
395 Jörgen Bengtsson -76 IK Fyris Uppsala Motion
396 Karin Pettersson -71 Stockholm Motion
397 Ivar Kleber -52 Nora Motion
398 Klas Alriksson -80 Nora Motion
399 Stefan Carlsson -70 Team Granebo Motion
400 Mickael Schweidenbach -66 Larz-Erikz Motion
401 Åsa Lindström -70 Motion
402 Rikard Vestberg -83 Årsta Motion
403 Johan Lundqvist -64 Sundhetsbolaget Motion
404 Maria Rögardt -77 Örebro Motion
405 Susanne Felldin -71 Kumla Motion
406 Stefan Poohl -66 Karlskoga Motion
407 Carolina Andersson -70 Kristinehamn multisport Motion
408 Andreas Burstedt -80 Frövi IK Motion
409 Patrik Bergman -79 Ställdalen AIK Motion
410 Kim Impola -86 Ställdalens AIK Motion
411 Linnéa Nilsson -81 Östansjö SK Motion
412 Maria Olsson -72 Kumla Motion
413 Erik Swedlund -91 Köping Motion
414 Daniel Storm -79 Örebro Motion
415 Joakim Linton -76 Fingerboda Motion
416 Christopher Saunders -81 Nora Motion
417 Anna Hansson -70 Lund Motion
418 Per Åkesson -62 Lund Motion
419 Lene Marthinussen -82 Örebro Motion


Antal anmälda: 208