Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LÅNGA TERRÄNG-DM 20/10 2018

Klasser
K35 (3)
K40 (7)
K45 (4)
K50 (6)
K55 (1)
K60 (1)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (1)
K80 (0)
Kvinnor seniorer (7)
M35 (9)
M40 (7)
M45 (14)
M50 (4)
M55 (2)
M60 (3)
M65 (5)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (1)
Motionsklass (0)
Män seniorer (11)
Tävlingsklass kvinnor (33)
Tävlingsklass män (47)

Samlad resultatlista (93)


Startlista (Antal anmälda: 93)
LÅNGA TERRÄNG-DM 20/10 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Karin Forsberg -80 KFUM Örebro 00:30:02 00:00 -
2 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:31:04 01:02 -
3 Maria Eriksson -76 IF Start 00:33:47 03:45 -
4 Marie Dasler -68 IF Start 00:34:42 04:40 -
5 Annika Larsson -84 Örebro AIK 00:35:04 05:02 -
6 Petra Haneus -72 IF Start 00:35:07 05:05 -
7 Charlotte Nilsson -66 IF Start 00:36:43 06:41 -
8 Hans Backström -53 Östansjö SK 00:36:44 06:42 -
9 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:37:28 07:26 -
10 Helene Nilsson -66 IF Start 00:37:31 07:29 -
11 Tauno Mertala -53 IF Start 00:37:50 07:48 -
12 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:37:52 07:50 -
13 Charlotta Nilsson -65 IFK Nora 00:37:54 07:52 -
14 Martin Regborn -92 KFUM Örebro Friidrott 00:38:00 07:58 -
15 Malin Wiremalm -92 IF Start 00:38:29 08:27 -
16 Annica Sjölund -67 IF Start 00:38:31 08:29 -
17 Anna-Karin Larsson -75 Örebro AIK 00:38:39 08:37 -
18 Malin Welander -75 Örebro AIK 00:38:55 08:53 -
19 Jenny Kidler -68 IFK Nora 00:38:56 08:54 -
20 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:39:02 09:00 -
21 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:39:05 09:03 -
22 Elin Sjöberg -89 Örebro AIK 00:39:23 09:21 -
23 Therese Persson -73 Örebro AIK 00:39:24 09:22 -
24 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 00:39:25 09:23 -
25 Therese Sätre -77 Örebro AIK 00:39:27 09:25 -
26 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:39:32 09:30 -
27 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:39:52 09:50 -
28 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK 00:40:12 10:10 -
29 Sandra Almer Carlson -81 IFK Nora 00:40:29 10:27 -
30 Sven Nilsson -58 IF Start 00:40:35 10:33 -
31 Susanne Malmqvist -52 IF Start 00:40:38 10:36 -
32 Thomas Johansson -53 Örebro AIK 00:40:39 10:37 -
33 Per Arvidsson -86 IF Start 00:41:19 11:17 -
34 Per Sjögren -79 KFUM Örebro Friidrott 00:41:41 11:39 -
35 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:41:44 11:42 -
36 Andreas Ingberg -82 Örebro AIK 00:41:52 11:50 -
37 Cimmie Wignell -87 IF Start 00:42:24 12:22 -
38 Mattias Nätterlund -86 Örebro AIK 00:42:35 12:33 -
39 Oskar Arlebo -77 Örebro AIK 00:42:38 12:36 -
40 Michael Welday -99 Stocksäters IF 00:42:40 12:38 -
41 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 00:42:40 12:38 -
42 Maria Engström -62 IF Start 00:42:57 12:55 -
43 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 00:43:12 13:10 -
44 K-G Agartsson -47 Östansjö SK 00:43:15 13:13 -
45 Sanna Nilsson -86 IFK Nora 00:44:05 14:03 -
46 Fredrik Härdfeldt -80 Örebro AIK 00:44:50 14:48 -
47 Ljiljana Persson -53 Almby IK 00:44:52 14:50 -
48 Mohamed Hassan -99 IF Start 00:45:07 15:05 -
49 Anna Nilsson -71 IF Start 00:45:40 15:38 -
50 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 00:46:17 16:15 -
51 Ulrika Lindgren -76 IFK Nora 00:46:35 16:33 -
52 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro Friidrott 00:46:43 16:41 -
53 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:46:51 16:49 -
54 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 00:46:58 16:56 -
55 Dan Grabö -82 Örebro AIK 00:47:01 16:59 -
56 Thomas Lindahl -69 Örebro AIK 00:47:12 17:10 -
57 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:48:14 18:12 -
58 Magnus Stranneby -80 Vretstorps IF 00:48:49 18:47 -
59 Mikael Persson -67 IFK Nora 00:49:32 19:30 -
60 Johan Ingjald -87 IF Start 00:49:57 19:55 -
61 Peter Ström -70 Kumla SF 00:49:59 19:57 -
62 Gösta Carlsson -44 KFUM Örebro 00:50:00 19:58 -
63 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 00:50:03 20:01 -
64 Ronny Collin -69 Örebro AIK 00:50:24 20:22 -
65 David Berg -89 IF Start 00:50:43 20:41 -
66 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK 00:51:13 21:11 -
67 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:51:21 21:19 -
68 Rickard Ahlberg -70 Örebro AIK 00:51:29 21:27 -
69 Jonas Janegren -79 IF Start 00:51:34 21:32 -
70 Martin Duberg -85 Örebro AIK 00:51:40 21:38 -
71 Tomas Karlsson -70 Vretstorps IF 00:52:18 22:16 -
72 Jonny Larsson -61 Östansjö SK 00:52:22 22:20 -
73 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF 00:52:27 22:25 -
74 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:53:05 23:03 -
75 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 00:54:09 24:07 -
76 Renny Rantakokko -82 IF Start 00:54:38 24:36 -
77 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:54:57 24:55 -
78 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:55:09 25:07 -
79 Mikael Nornvik -69 Karlslunds IF 00:55:52 25:50 -
80 David Klingenhoff -74 Örebro AIK 00:56:05 26:03 -
81 Mattias Rekonius -72 Örebro AIK 00:56:16 26:14 -
82 Jonas Gellin -72 Örebro AIK 00:57:08 27:06 -
83 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:59:09 29:07 -
84 Anders Källman -37 Östansjö SK 01:05:43 35:41 -
85 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:08:04 38:02 -
86 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK 01:17:42 47:40 -
- Michel Oesten -74 IFK Nora DNF - -
- Gabriel Sebastian -79 Kumla DNS - -
- Hanna Henriksen -75 Östansjö SK DNS - -
- Cesar Galindo -77 Örebro DNS - -
- Catharina Wahlstedt -44 IF Start DNS - -
- Roger Elimä -78 Örebro AIK DNS - -
- Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst DNS - -