Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
51:an loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 29/5 2019

Klasser
F15 (12)
Motion (69)
P15 (55)
PF 1.5 km (58)
Tävling kvinnor (32)
Tävling män (58)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmälda: 314)
FJUGESTALOPPET 29/5 2019 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

TÄVLING MÄN
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro friidrott 00:17:18 00:00 -
2 Kevin Henriksson -97 Garphyttans IF 00:17:26 00:08 -
3 Johan Ingjald -87 IF Start 00:17:30 00:12 -
4 Fredrik Eliasson -74 Garphyttans IF 00:18:14 00:56 -
5 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:18:37 01:19 -
6 Dennis Bergström -83 IF Start 00:19:11 01:53 -
7 Conrad Granath -78 IF Start 00:19:23 02:05 -
8 Filip Öhrn -99 IF Start 00:19:51 02:33 -
9 Noa Lithell -99 Fjugesta IF 00:20:03 02:45 -
10 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:20:12 02:54 -
11 Peter Ström -70 Kumla SF 00:20:18 03:00 -
12 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF 00:20:20 03:02 -
13 Patrik Karpaty -67 Örebro AIK 00:20:22 03:04 -
14 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 00:20:24 03:06 -
15 Tomas Karlsson -70 Vretstorps IF 00:20:33 03:15 -
16 Andrés Avella -86 Örebro AIK 00:20:36 03:18 -
17 Emil Nylin -88 OK Tisaren 00:20:49 03:31 -
18 Daniel Andersson -77 IF Start 00:20:59 03:41 -
19 Jonny Larsson -61 Östansjö SK 00:21:02 03:44 -
20 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:21:05 03:47 -
21 Mikael Löf -77 Örebro AIK 00:21:12 03:54 -
22 Thomas Stenius -79 LK Gränslöst 00:21:14 03:56 -
23 Tomas Galmén -71 Örebro AIK 00:21:23 04:05 -
24 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:21:31 04:13 -
25 Mikael Bergqvist -76 Svillinge IF 00:21:36 04:18 -
26 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:22:07 04:49 -
27 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:22:08 04:50 -
28 Mikael Sandberg -75 Örebro AIK 00:22:09 04:51 -
29 Hans Backström Östansjö SK 00:22:17 04:59 -
30 Tobias Forsell -83 Hällefors LK 00:22:22 05:04 -
31 Tauno Mertala -53 IF Start 00:22:37 05:19 -
32 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:22:48 05:30 -
33 Ulf Carlson -67 IFK Nora 00:23:26 06:08 -
34 Daniel Borg -74 IFK Nora 00:23:42 06:24 -
35 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:24:21 07:03 -
36 Thomas Johansson -53 Örebro AIK 00:24:23 07:05 -
37 Thomas Söderqvist -68 Kumla SF 00:24:27 07:09 -
38 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK 00:24:27 07:09 -
39 Roger Adolfsson -47 Åsbro GoIF 00:24:30 07:12 -
40 Stig Jonsson -62 Laxå OK 00:24:54 07:36 -
41 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 00:24:57 07:39 -
42 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:25:04 07:46 -
43 Dag Rydén Östansjö SK 00:26:28 09:10 -
44 Stefan Skytt -63 Östansjö SK 00:26:54 09:36 -
45 Peter Sparrow -68 Örebro AIK 00:27:06 09:48 -
46 Anders Semstrand -71 IFK Nora 00:27:11 09:53 -
47 Ola Lindstrand -45 IF Start 00:27:49 10:31 -
48 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 00:27:55 10:37 -
49 Peter Comét -56 IFK Nora 00:28:59 11:41 -
50 Anderas Birgersson -79 Vretstorps IF 00:31:05 13:47 -
51 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:32:51 15:33 -
52 Magnus Åkesson -71 Örebro AIK 00:33:44 16:26 -
53 Hans Simu -58 Fjugesta IF 00:36:36 19:18 -
54 Anders Källman -37 Östansjö SK 00:37:13 19:55 -
55 Peter Österlund -89 Vretstorps IF 00:38:32 21:14 -
56 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 00:42:04 24:46 -
57 Fredrik Svensson -76 Vretstorps IF 00:47:18 30:00 -
58 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 00:48:02 30:44 -